Depresyon Nedir?
Depresyon Nedir?

Son yıllarda en sık duyduğumuz tıp terimlerin başında gelen ‘’Depresyon’’ kelimesinin sözlükteki anlamıyla çökkünlük olarak bilinmektedir. Birçok insan hayatının belli bir döneminde ‘’ depresyondayım ‘’kelimesini muhtemel kullanmıştır. Gerçekten her üzüntülü ve isteksizlik halimiz depresyonda olduğumuzu mu gösterir? Depresyon nedir? Depresyon tanı kriterleri nelerdir? Depresyon nasıl tedavi edilir?

Devamı...
Sema Terapi Nedir?
Şema Terapi Nedir?

Şemalar çok erken yaşta başlayan ve yaşam boyunca sürekli tekrar eden düşünce, duygu ve davranış kalıplarıdır. İnsan zihninde bilgilerin organize edilmesinde şemalar görev alır. Şemalar algılanan her şeye karşı gelişebilirler. Örneğin, kardeş şeması, doğa şeması, güven şeması, araba şeması, oyuncak şeması vb gibi… Bu şemalar bilgileri anlamamızda ve yorumlamamızda bize yol gösterici olup kişilerin davranışlarını düşüncelerini, hislerini ve diğer insanlar ile olan ilişkileri etkiler.

Devamı...
Panik Atak
Panik Atak

Panik atak aniden ortaya çıkan ve zaman zaman tekrarlayan, insanı dehşet içinde bırakan yoğun sıkıntı ve korku nöbetleridir. Çoğu zaman kriz olarak adlandırılır. Aniden başlar ve 10 dakika içerisinde en şiddetli halini alır çoğunlukla 30 dakika içinde kendiliğinden geçer.

Devamı...
Havacılık Psikolojisi
Havacılık Psikolojisi

Havacılık psikolojisi, ülkemizde hergün biraz daha gelişen bir sektör olan havacılık sektöründe önem kazanmaktadır. Bir hava aracı ne kadar gelişmiş olursa olsun içinde insan faktörü barındırdığı sürece hatalar olmaya devam edecektir. Teknoloji olarak her geçen yıl gelişen uçak ve hava araçlarının mükemmeliyeti üst seviyeye taşınsa kazalar incelendiğinde en büyük kaza etkenin insan faktörü olduğu tespit edilmiştir.

Devamı...

Son Eklenenler

Depresyon Nedir?

Şema Terapi Nedir?

Panik Atak

Havacılık Psikolojisi

Konumumuz

Adres
Şirinyalı Mah. İsmet Gökşen Cad. Başaran Apt. No:71 K:2 D:5 Muratpaşa/ANTALYA
Çalışma Saatleri
Pazartesi—Cuma: 10.00- 19.00 Cumartesi : 10:00–19:00